Ekspedīcija uz Sāremā salu 31. jūlijā/1. augustā

Aktīvā tūrisma centrs Pargajieni.lv piedāvā doties divu dienu izbraucienā ar autobusu uz Igaunijas lielāko salu Sāremā 31. jūlijā un 1. augustā.

Starts paredzēts plkst. 7:00 no Latvijas Zinātņu Akadēmijas Rīgā Akadēmijas laukumā 1. Pulcēties un ieņemt vietas autobusā sāksim jau no 6:30.

1. dienas programma

Rānametsas skatu tornis un purva dabas taka

Brauciens ar prāmi uz Muhu salu no Virtsu ostas uz Kuivastu ostu

Muhu sala ar Līvas baznīcu un Ūgas stāvkrastu

Brauciens pa dambi uz Sāremā salu

Orisāres viduslaiku pils drupas

Anglas vējdzirnavu parks

Pangas stāvkrasts

Mustjalas vējdzirnavas

Iepirkšanās Kuresāres lielākajā tirdzniecības centrā Auriga

Iekārtojamies naktsmītnē Tehumardi Kempingā.

Kempingā nakšņošana 4 – vietīgos kempinga namiņos. Teritorijā ir servisa ēka ar dušām, tualetēm, virtuvi, ledusskapi. Obligāti līdzi jāņem savu dvieļus. Gultasveļa ir nodrošināta no kempinga puses.

Tie, kuri vēl nebūs tik saguruši, varēs doties vakara pārgājienā pa tuvāko apkārtni un apskatīt bijušo padomju armijas militāro bāzi un bunkurus, pieminekli Tehumardi nakts kaujai, lielāko vēja ģeneratoru Igaunijā, kādreizējā militārā šaursliežu dzelzceļa paliekas.

Par ēšanu rūpēsimies paši. 1. dienā vēlams līdzi paņemt savas pusdienas, vakarā varēsim gatavot virtuvē vai uz ugunskura kopā vai katrs atsevišķi. Produktus varēs iepirkt pirms došanās uz kempingu tirdzniecības centrā AURIGA.

2. dienas programma

9:00 izbraucam no kempinga

Serves militārais un dabas muzejs

Serves bāka

Stēbeļa baterija – krasta aizsardzības lielgabalu pozīcijas

Stēbeļa komandpunkts – pazemes bunkurs, kurā noderēs gumijas zābaki

Tanku aizsprostu līnija

Kuresāres pils

Brīvais laiks Kuresārē pusdienām un suvenīriem

Kāli meteorīta krāteris

Brauciens ar prāmi atpakaļ uz kontinentu no Kuivastu uz Virtsu ostu

Atgriešanās Rīgā plānota ap plkst. 22:00.

Līdzi jāņem pases vai ID kartes, jābūt aizpildītam Igaunijas Covidpass un Latvijas Covidpass, lai varam droši šķērsot Latvijas un Igaunijas robežu, iebraukt Igaunijā un atgriezties Latvijā. Igaunijas Covidpass jāaizpilda 24 h pirms ceļojuma. Latvijas Covidpass varēs aizpildīt ceļojuma laikā.

Tāpat nepieciešams Eiropas digitālais COVID-19 sertifikāts, kas apliecina, ka persona ir izslimojusi, vakcinēta pret COVID-19 vai 72 stundas pirms atgriešanās Latvijā veikts PCR tests, kura rezultāti ir negatīvi.

Igaunijas anketa aizpildāma šeit, izmantojot savu e-pastu:

https://iseteenindus.terviseamet.ee/

Latvijas Covidpass jāpilda šeit:

https://www.covidpass.lv/

COVID -19 sertifikātu var iegūt šeit:

https://covid19sertifikats.lv/

Vēlama EVAK karte, kas sniedz bezmaksas neatliekamo medicīnisko palīdzību visā Eiropas Savienībā.

Brauciena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzēm.

Dalības maksas apmērs, pieteikšanās un samaksas kārtība:

120 EUR pieaugušajiem, 110 EUR skolēniem.

Papildus izdevumi – pārtika, suvenīri, citi personīgie izdevumi. Ar pusdienām, brokastīm, vakariņām nenodrošināsim, bet kempingā būs iespēja katram gatavot to, ko vēlas. Šis ir kā jebkurš mūsu pārgājiens, kur katrs pats līdzi ņem savas pusdienas, tikai šajā reizē starp objektiem tiksim pārvesti ar autobusu. No savas puses nodrošināsim ar dzeramo ūdeni autobusā.

Pieteikšanās pa tālruni 26980327 vai e-pastu [email protected] norādot visu dalībnieku vārdus, uzvārdus, tālruņa numurus un e-pastus. Personas dati tiks uzglabāti 30 dienas, lai sazinātos pirms un pēc ceļojuma, ja radīsies neskaidri jautājumi, būs pazaudētas mantas vai būs jāiesniedz informācija SPKC par ar COVID-19 saskarē bijušām personām.

Samaksa iespējama ceļojuma dienā ar bankas karti vai skaidrā naudā vai pirms brauciena ar pārskaitījumu. Ja vēlaties norēķināties pirms brauciena, pieteikuma laikā informējiet mūs, lai varam sagatavot rēķinu.


Posted in Nākošie pasākumi, Pārgājieni