VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Piektdienas vakara pārgājiens "Daugavas labais krasts" 25. novembrī

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties pārgājienā pa Daugavas labā krasta promenādi un tās tuvāko apkārtni 25. novembrī.


Tikšanās Rīgā, 11. novembra krastmalā starp Akmens un Vanšu tiltiem pie pieminekļa “Lielais Kristaps”.


Starts paredzēts plkst. 18.00. Pārgājienu sāksim ar īsu stāstījumu par Rīgas ostas vēsturi, Rīgas pilsētas izveidošanos pie Rīdzenes upes un īsu apskatu par to, kādi tilti senos laikos bijuši pāri Daugavai. Iepazīsimies arī ar esošo Daugavas šķērsojumu vēsturi.


Pa atjaunoto Daugavas promenādi dosimies Ķengaraga virzienā un iepazīsim tā apkārtni.


Tā kā Daugavas lejtece kādreiz bija ar salām daudz bagātāka nekā mūsdienās, uzzināsim, kad notika iespaidīgākie upes krastu regulēšanas darbi un kā teritorija izskatījās agrāk. Par to liecina arī dažādie vietvārdi un ielu un dambju nosaukumi mūsdienās.


Ķengaraga apkārtnē apskatīsim Daugavas piekrastē esošo putnu vērošanas torni, no kura mazliet labāk varēsim redzēt naksnīgo Daugavas lejteci.


Šajā apkārtnē atradīsim arī Mazjumpravas muižas drupas. Te ne tikai iepazīsimies ar tās bagāto vēsturi vairāku gadsimtu garumā, bet arī ne tik senus notikumus, jo tās apkārtnē 2. pasaules kara laikā atradās koncentrācijas nometne.


Finišs plānots ap 21:00 Šķirotavas dzelzceļa stacijā, lai paspētu uz vilcienu centra virzienā.


Līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus.


Dalības maksa:


4 euro individuālajiem dalībniekiem,

3 euro, ja ierodas vismaz divatā,

1,50 euro skolēniem,

bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu  janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327 norādot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru.


21.11.16

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra