VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

"Kraukļos" noslēdzas stopēšanas maratons

No Limbažu laikraksta “Auseklis” 2012. gada 15. augusta numura!


“Kraukļos” noslēdzas stopēšanas maratons

Pievienots: 2012. gada 15. augusts

Nedēļas nogalē norisinājās jau ceturtais limbažnieka Jāņa Zariņa, aktīvā tūrisma portāla  www.pargajieni.lv vadītāja, organizētais stopēšanas maratons Piedzīvojumu meklētājs 2012. Tas norisinājās Vidzemē un Igaunijā, daļēji arī bijušā Limbažu rajona teritorijā.


Uz aktīvo pasākumu pulcējās 15 īkšķošanas piekritēju un piekopēju. Dalībnieku nelielo skaitu organizators skaidroja ar sliktajiem laikapstākļiem. Iepriekš stopētāju bijis krietni vairāk. Dalībnieki, arī tādi, kas stopējuši visos maratonos, bija no dažādām Latvijas vietām – Rīgas, Olaines, Liepājas, Smiltenes, Druvienas. Komanda, kas pārstāvēja Limbažus un Valmieru, dienu pirms sacensībām dalību diemžēl atsauca.


Sacensības maratona dalībniekiem noritēja divās klasēs – ikdienas jeb iesācēji un profesionāļi, kuri varēja īkšķot komandā pa divi vai individuāli. Vairāk bijis tieši profesionāļu, kuri lepojas ar lielu pieredzi šajā vaļaspriekā. Un tā tiešām bija nepieciešama, jo viņiem stopējot bija jāveic maršruts no Rīgas līdz Salacgrīvas novada viesu mājai Kraukļi, pa starpu vēl nokļūstot Cēsīs, Valmierā, Valkā, tāpat Igaunijas pilsētās Vilandē un Pērnavā. Profesionāļiem bija jāveic vairāk nekā 500 km maršruts, kamēr ikdienas stopētājiem – uz pusi mazāks un krietni vieglāks. Iesācējiem no Rīgas bija jānokļūst tai pašā galapunktā, pa ceļam iegriežoties arī Cēsīs, Smiltenē, Valmierā un Limbažos. Sacensību dalībniekiem katrā pilsētā kontrolpunktā bija jāveic noteikti uzdevumi. Limbažos stopētājiem bija jāuzkāpj vecajā ugunsdzēsēju depo tornī, jāatrod tur paslēptā rotaļlieta un tā jānogādā lejā, tā teikt, jāpilda simboliska glābšanas misija.


Galapunktā – viesu namā Kraukļi – visi stopētāji finišējuši līdz 1 naktī. Organizators lēš, ka tas ir ļoti labs rādītājs. Interesanti, ka jūrmalniece Elīna Sālmane, kura individuāli startēja profesionāļu klasē, finišējusi reizē ar ikdienas stopētāju komandu, lai gan veica uz pusi garāku maršrutu. Ar atsaucīgiem šoferīšiem Latvijā problēmu nav bijis, bet Igaunijā klājies grūti, jo apvidus mežains, autobraucēju maz un tie paši diezgan neatsaucīgi. Taču tas nav mazinājis īkšķotāju patīkamās emocijas, piedzīvojuma sacensības noslēdzot.


J. Zariņš atklāj, ka nākamgad stopēšanas maratons iecerēts Kurzemē, bet profesionāļiem būs jāstopē arī Lietuvā.

Līga LIEPIŅA


12.01.14

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra