VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Skrīveri - Aizkraukle" 10. decembrī

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Skrīveru un Aizkraukles apkārtni 10. decembrī.


Starts paredzēts plkst. 11:00 Skrīveru dzelzceļa stacijā, kad būs pienācis vilciens no Rīgas. Šeit īsumā iepazīsimies ar Skrīveru, stacijas un dzelzceļa līnijas vēsturi.


Maršruts vispirms vedīs Zemkopības zinātniskā institūta virzienā. Institūta apkārtnē izveidojies vesels ciematiņš, kas tā arī nosaukts “Zemkopības institūts”.


Blakus institūtam atrodas Aizkraukles pilskalns un Lielo Susuru mikroliegums. Izrādās, ka šī ir viena no nedaudzajām vietām Latvijā, kur mīt šis mazais zvēriņš.


Pēc pilskalna apskates dosimies Aizkraukles virzienā. Pa ceļam apskatīsim Aizkraukles luterāņu baznīcu, Aizkraukles pilsdrupas un tās tuvumā esošās dzirnavas.


Pilsētā ienāksim pie paša Pļaviņu HES. Te ļoti īsi pārrunāsim elektrostacijas būves vēsturi un to, kā tās celtniecība ietekmēja apkārtni – upes gultnes izmaiņas, apkārtnes appludināšana, jaunas pilsētas izbūve.


Aizkrauklē dosimies apskatīt Kalna Ziedu pilskalnu. Noslēgumā plānojam viesoties Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā “Kalna Ziedi”, kur apskatīsim vēstures ekspozīciju un mazliet vairāk iepazīsim šīs apkārtnes vēsturi.


Finišs plānots Aizkraukles dzelzceļa stacijā ap plkst. 18:00, lai paspētu uz vilcienu Rīgas virzienā.


Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei.


Dalības maksa:


6 eiro individuālajiem dalībniekiem;


5 eiro, ja ierodas vismaz divatā vai uzrādot ISIC karti;


2 eiro skolēniem (vai 1,50 EUR uzrādot ISIC karti);


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Dalības maksā iekļauta muzeja ieejas biļete.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327, norādot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru.

03.12.17

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra