VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Ziemassvētku pārgājiens "Grobiņa" 26. decembrī

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Grobiņu un tās tuvāko apkārtni 26. decembrī.


Starts paredzēts ap 11:30 Grobiņā pie novada domes Lielajā ielā 76, kad būs pienākuši autobusi no Rīgas, Talsiem (kursē caur Kuldīgu) un Liepājas. Tiem, kuri brauks ar starppilsētu autobusiem izkāpšana būs uz šosejas pieturā “Grobiņa”. Šeit tiksimies jau ap 11:15 un kopīgi dosimies uz pilsētas centru satikt pārējos dalībniekus, kuri būs atbraukuši ar automašīnām vai autobusu no Liepājas. 912. autobusa pasažieriem izkāpšana Grobiņā ir pieturā “Grobiņas centrs”.


Startu sāksim ar dienas plāna un maršruta izklāstu, īsu iepazīšanos ar Grobiņas pilsētas vēsturi un Lielās ielas apskati. Lielā iela ir pilsētas galvenā ielas, kuras tiešā tuvumā atrodas vairums no pilsētas interesantākajiem objektiem.


Grobiņa vienmēr ir bijis nozīmīgs kuršu apdzīvotais centrs, kur liela ietekme bijusi arī vikingiem, tādēļ apskatīsim vairākus kapulaukus, Grobiņas pilskalnu, viduslaiku pilsdrupas un to tuvumā esošo promenādi. Pilsētas ir arī vairākas ļoti interesantas baznīcas.


Pilsētā krustojas dažādi ceļi un kādreiz te bijis arī dzelzceļa mezgls, jo pilsētā un tās tuvumā satikušie vairāki gan plato, gan šaursliežu dzelzceļi. Pārgājiena laikā apskatīsim gan agrākās Liepājas – Aizputes līnijas Grobiņas staciju, gan Ālandi, kas bijis pieturas punkts Liepājas – Vaiņodes un Liepājas – Rucavas līnijām. Tiesa gan, no Ālandes maz kas ir palicis pāri.


Liepājai un Grobiņai pa vidu atrodas Cimdenieki. Uz šo ciemu dosimies, lai redzētu nesen atjaunoto Liepājas lidostu no kuras trīs reizes nedēļā var aizlidot uz Rīgu.


Mazliet iesoļosim arī Liepājas teritorijā, lai apskatītu Austrumu fortu, kas ir bijusi daļa no Liepājas cietokšņa nocietinājumiem.


Pa jaunuzbūvēto gājēju un velosipēdistu celiņu atgriezīsimies Grobiņā un finišēsim tur ap 16:00.


 


19.12.17

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra