VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Lāčplēša dienas pārgājiens Limbažos 11. novembrī

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Limbažiem un tuvāko apkārtni un iepazīt apkārtnes interesantākos dabas un vēstures objektus.

Starts paredzēts 11. novembrī plkst. 11:00 pie Limbažu autoostas Stacijas ielā.

Iepazīsim Limbažu dzelzceļa staciju un dzelzceļa vēsturi Limbažos un dosimies pa bijušo dzelzceļa līniju līdz Mucenieku tiltam, kurš ir nesen atjaunots. Te mazliet vairāk uzzināsim arī par simts gadus seniem notikumiem apkārtnē laikā, kad Latvijā notika Brīvības cīņas.


Tu


Tālāk jau dosimies uz pilsētas vēsturisko centru. Limbaži ir slaveni ar savu kultūrvēsturisko mantojumu – te ir redzams radiālais ielu izkārtojums, kas bija raksturīgs vācu pilsētām, un plašs koka un mūra apbūves komplekss. Vecpilsētā apskatīsim pilsētas ievērojamākos namus, bruģētās ieliņas, atjaunotās laternas un iekonservētās pilsdrupas. Pilsdrupu pakājē apskatīsim arī pilsētā plaši pazīstamo Zītaravotiņu, kura ūdeni savās mājās lieto daudzi pilsētnieki. Šeit arī uzzināsim kāda saistība pilsētai ir bijusi ar Rīgu un kādēļ vēl šodien daudzi pilsētas tuvumā esošie meži pieder Rīgai. Vēl bez tā būs iespēja iepazīties ar dažādiem nostāstiem par Limbažu vārda rašanos, pilsētas attīstību gadsimtu gaitā un uzzināsim arī interesantus faktus par pilsētas attīstību mūsdienās.


Noslēgumā izstaigāsim pilsētas rūpniecisko rajonu, uzzināsim vairāk par pilsētas ekonomisko attīstību senākos laikos un mūsdienās, apskatīsim Pareizticīgo kapsētā esošo guļbaļķu kapliču un netālu no dzelzceļa stacijas esošos austriešu un serbu brāļu kapus.

Finišs Limbažu autoostā plānots ap 17:30, lai paspētu uz autobusiem Rīgas, Saulkrastu un Valmieras virzienos.


Kopumā plānots noiet apmēram 15 kilometrus.

Līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi, tēja un ēdiens piknika pauzei.


Dalības maksa:


5 eiro individuālajiem dalībniekiem;


4 eiro, ja ierodas vismaz divatā vai uzrādot ISIC karti;


1, 50 eiro skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti);


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327, norādot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru.


05.11.18

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra