VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens “Aloja – Ungurpils” 16. decembrī - ATCELTS!!!

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Alojas un Ungurpils apkaimi 16. decembrī.


Tikšanās paredzēta Alojas autoostā ap 11:30, kad būs pienācis autobuss no Valmieras. Šis autobuss noderēs arī tiem, kas brauc no Rīgas ar sabiedrisko transportu.


Savu pārgājienu sāksim ar Alojas pilsētas un tas vēstures iepazīšanu. Alojā apskatīsim skolu un tās apkārti, kādreizējo dzelzceļa staciju, slimnīcu, lidlauku un vairākas pilsētā esošās baznīcas. Kā daudzās Latvijas vietās arī šeit redzēsim pieminekli 2. pasaules kara laikā kritušajiem karavīriem. Tāpat apskatīsim arī nesen atklāto Brīvības pieminekli, kurš ilgus gadus atradās Kapsēdes kapos Liepājas pusē.


Pēc pilsētas iepazīšanas dosimies uz Ungurpils pusi, nedaudz iepazīstot arī Alojas pagasta apkārtni. Ungurpilī iepazīsim muižas apkārtni, muižas parku, dzirnavu ezeru un tā apkārtni. Tā kā Ungurpilī atrodas arī Alojas cietes rūpnīca, uzzināsim interesantus faktus par šo diezgan slaveno un unikālo ražotni un tās vēsturi. Netālu ir arī neliels skatu tornis un citi interesanti objekti.


Pārgājiena laikā uzzināsim arī, kāda ir šīs vietas saistība ar Uldi Ausekli un dažiem citiem Latvijā pazīstamiem cilvēkiem. Tāpat iepazīsim arī Alojas novada vēsturi un uzzināsim, ko vēl var apskatīt šajā Ziemeļvidzemes nostūrī.


Pārgājiena laikā līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un tēju termosā piknika pauzei. Kopā plānots noiet apmēram 18 kilometrus.


Finišs plānots Alojas autoostā ap plkst. 17:00, lai paspētu uz autobusu Rīgas virzienā. Ja kādam vajadzēs uz Valmieru, tad vēl apmēram stundu būs jāuzkavējas Alojā, kamēr pienāks autobuss no Salacgrīvas


Dalības maksa:


5 eiro individuālajiem dalībniekiem;


4 eiro, ja ierodas vismaz divatā vai uzrādot ISIC karti;


1,50 eiro skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti);


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327, norādot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru.


11.12.18

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra