VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Ķemeri un Kūdra" 23. aprīlī (grupa pilna, pieteikšanās slēgta)


Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā piektdienas vakara pārgājienā pa Ķemeriem un tuvāko apkārtni.


Starts paredzēts 23. aprīlī ap plkst. 17:00 Ķemeru dzelzceļa stacijā, kad būs pienākuši vilcieni no Rīgas un Tukuma. Stacijas tuvumā ir iespēja ērti novietot savas automašīnas.


Pārgājienu sāksim ar Ķemeru pilsētiņas iepazīšanu. Uzzināsim interesantus faktus par kūrorta pirmsākumiem, Ķemeru nosaukuma izcelsmi, pirmajiem mūra namiem pilsētā, dzelzceļa un stacijas vēsturi.


Ķemeros beidzot top pārvērtības. Ir atjaunots ūdenstornis, pamazām jaunus vaibstus iegūst parks un tā tuvumā esošās ieliņas.


Turpinājumā dosimies uz Slokas ezera pusi, pa ceļam apskatot Dumbrāju taku, Meža māju, Slokas ezera taku.


Netālu no Slokas ezera atrodas vērtīga ārstniecisko dūņu atradne un bagātīgas kūdras iegulas. Pa ceļam uz Kūdru apskatīsim kādreizējos kūdras izstrādes laukus, dūņu ieguves vietas un to kā daba pamazām atjaunojas.


Kūdra reiz bija rosīgs ciematiņš, kas tagad vairāk atgādina spoku pilsētiņu. Tomēr arī šeit plānota attīstība, ir nojauktas vecās kūdras fabrikas drupas. Cauri mežam atgriezīsimies Ķemeru stacijā.


Kopā plānots noiet apmēram 15 kilometrus.


Finišs plānots ap plkst. 21:30 Ķemeru dzelzceļa stacijā, lai paspētu uz vilcieniem Rīgas un Tukuma virzienos.


Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei.


Dalības maksa:


6 euro individuālajiem dalībniekiem;


5 euro, ja ierodas vismaz divatā vai uzrādot ISIC karti;


2 euro skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti);


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa tālruni 26980327, zvanot un nosaucot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru. Pārgājienā pieļaujamais dalībnieku skaits ir 10 dalībnieki. Informācija par aktuālo dalībnieku skaitu būs redzama mūsu facebook lapā pie aktuālā pasākumā ieraksta. Ja būs liela interese,tad organizēsim papildgrupas citās dienās tuvākajā laikā. Lūdzu, izlasiet zemāk redzamos noteikumus pirms pieteikšanās.


DROŠA PĀRGĀJIENA NOTEIKUMI ATBILSTOŠI EKONOMIKAS MINISTRIJAS UN VESELĪBAS MINISTRIJAS VADLĪNIJAM:


1.       Pasākumi notiek ārtelpās, netiek izmantotas koplietošanas ģērbtuves un dušas;


2.       Grupas lielums ir ne vairāk kā 10 cilvēki (neskaitot speciālistus un darbiniekus, grupas vadītāju, instruktoru vai gidu);


3.       Apmeklētāji ierodas tikai individuāli, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus;


4.       Tiek nodrošināta 2 metru distance starp dažādu mājsaimniecību locekļiem;


5.       Tiek lietoti mutes un deguna aizsegi pulcēšanās brīžos;


6.       Iespēju robežās tiek samazināts kopīgi lietoto virsmu un priekšmetu skaits;


7.       Tiek veikta regulāra virsmu, tai skaitā inventāra un darba aprīkojuma, tīrīšana un dezinfekcija, kā arī tiek nodrošināta dezinfekcijas līdzekļu pieejamība dalībniekiem pasākuma laikā;


8.       Notiek apmeklētāju vienvirziena plūsma, dažādas plūsmas nesastopas un nepārklājas;


9.       Vienu inventāru (piemēram, laivu, katamarānu, plostu u.c.) izmanto tikai vienas mājsaimniecības locekļi;


10.   Saimniecisko vai publisko pakalpojumu sniedz pēc iepriekšēja pieraksta, dalībnieku dati (vārds, uzvārds un telefona numurs) tiek uzglabāts 30 dienas nepieciešamības gadījumā sniegšanai Slimību profilakses un kontroles centram epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai;


11.   Atbilstoši iespējām izmanto bezskaidras naudas maksājumus (dalības maksa tiek maksāta ar pārskaitījumu uz SIA “Dzīvojam zaļi” bankas kontu, norādot pārgājiena nosaukumu, datumu, pieaugušo dalībnieku skaitu, skolēnu skaitu (par maksājamo summu tiksiet informēti pieteikšanās laikā) vai skaidrā naudā klātienē).


12.   Atbilstoši MK noteikumu Nr.360 5. punktam, lai īstenotu informēšanas pamatprincipu, saimnieciska vai publiska pakalpojuma sniedzējs vai pasākuma organizators labi redzamā vietā izvieto (un informē pasākuma dalībniekus rakstiski vismaz vienu dienu pirms pasākuma, un atkārtoti pasākuma uzsākšanas brīdī)  vismaz šādu informāciju par piesardzības pasākumiem, tai skaitā svešvalodās:


1)   brīdinājumu, ka attiecīgajā vietā nedrīkst atrasties un pakalpojumu nedrīkst saņemt personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes;


2)   brīdinājumu par divu metru distances ievērošanu starp dažādām mājsaimniecībām, kā arī par citiem distancēšanās nosacījumiem, ja tādi ir noteikti.


Ja noteikumi izlasīti un visam piekrītat, tad droši zvaniet uz 26980327 un mēģiniet paspēt pieteikties pārgājienam. Cilvēki ir izsalkuši pēc aktivitātēm un interese jau pašlaik ir liela. Uz tikšanos un lai veselība turas!


14.04.21

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra