VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Saulrieta pārgājiens pa Saulrieta taku 30. maijā (10 brīvas vietas)


Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties pārgājienā pa Saulkrastu pilsētu un vērot saulrietu pārgājiena noslēgumā jūras krastā.


Starts paredzēts 30. maijā plkst. 18:15 Saulkrastu dzelzceļa stacijā, kad būs pienācis vilciens no Rīgas.


Pārgājienu sāksim ar Rūjienas dzelzceļa, Saulkrastu stacijas un īsu Saulkrastu vēstures iepazīšanu.


Dodoties mācītājmuižas virzienā uzzināsim, kāda saistība pilsētai ir ar rakstniekiem Vili Lāci un Brāļiem Kaudzītēm un redzēsim vietu, kur reiz mitinājies Reinis Kaudzīte.


Saulkrasti ir gara pilsēta, kuras daļas savā starpā savieno galvenā iela, kas kādreiz bija Tallinas šosejas posms un dzelzceļš. Nākošais pieturas punkts būs Pabažu stacija, kas tagad ir atjaunota un kalpo par tūristu apmešanās vietu.


Inčupes stacijā jau kādu laiku vairs nepietur vilcieni un tā palikusi tikai kā atgādinājums tiem laikiem, kad šeit ārā kāpa atpūtnieki, lai dotos uz vasarnīcām vai nūdistu pludmali.


Viens no mazāk zināmajiem pilsētas apskates objektiem ir piemiņas vieta somu lidotājiem. Tas atrodas blakus degvielas uzpildes stacijai “Viada” vietā, kur 2. pasaules kara laikā nokrita somu lidmašīna un bojā gāja vairāki Somijas armijas karavīri.


Noslēgumā apskatīsim Balto kāpu un pa kāpās esošo Saulrieta taku dosimies atceļā uz Saulkrastu staciju. Taka ir gleznaina, sakopta un romantiska vieta, kur baudīt dabu, mežu, jūru un vakaros vērot saulrietu. Pēc Saules norietēšanas dosimies uz staciju, kur finišēsim ap plkst. 22:00, lai paspētu uz Rīgas vilcienu.


Pārgājiena laikā plānots noiet apmēram 16 kilometrus.


Pārgājiena dalībniekiem līdz jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei.


Dalības maksa:


6 euro individuālajiem dalībniekiem;


5 euro, ja ierodas vismaz divatā vai uzrādot ISIC karti;


2 euro skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti);


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa tālruni 26980327, zvanot un nosaucot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru. Pārgājienā pieļaujamais dalībnieku skaits ir 20 dalībnieki. Informācija par aktuālo dalībnieku skaitu būs redzama mūsu facebook lapā pie aktuālā pasākuma ieraksta. Ja būs liela interese,tad organizēsim papildgrupas citās dienās tuvākajā laikā. Lūdzu, izlasiet zemāk redzamos noteikumus pirms pieteikšanās.


DROŠA PĀRGĀJIENA NOTEIKUMI ATBILSTOŠI EKONOMIKAS MINISTRIJAS UN VESELĪBAS MINISTRIJAS VADLĪNIJĀM:


1.       Pasākumi notiek ārtelpās, netiek izmantotas koplietošanas ģērbtuves un dušas;


2.       Grupas lielums ir ne vairāk kā 20 cilvēki (neskaitot speciālistus un darbiniekus, grupas vadītāju, instruktoru vai gidu);


3.       Apmeklētāji ierodas tikai individuāli, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus;


4.       Tiek nodrošināta 2 metru distance starp dažādu mājsaimniecību locekļiem;


5.       Tiek lietoti mutes un deguna aizsegi pulcēšanās brīžos;


6.       Iespēju robežās tiek samazināts kopīgi lietoto virsmu un priekšmetu skaits;


7.       Tiek veikta regulāra virsmu, tai skaitā inventāra un darba aprīkojuma, tīrīšana un dezinfekcija, kā arī tiek nodrošināta dezinfekcijas līdzekļu pieejamība dalībniekiem pasākuma laikā;


8.       Notiek apmeklētāju vienvirziena plūsma, dažādas plūsmas nesastopas un nepārklājas;


9.       Vienu inventāru (piemēram, laivu, katamarānu, plostu u.c.) izmanto tikai vienas mājsaimniecības locekļi;


10.   Saimniecisko vai publisko pakalpojumu sniedz pēc iepriekšēja pieraksta, dalībnieku dati (vārds, uzvārds un telefona numurs) tiek uzglabāts 30 dienas nepieciešamības gadījumā sniegšanai Slimību profilakses un kontroles centram epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai;


11.   Atbilstoši iespējām izmanto bezskaidras naudas maksājumus (dalības maksa tiek maksāta ar pārskaitījumu uz SIA “Dzīvojam zaļi” bankas kontu, norādot pārgājiena nosaukumu, datumu, pieaugušo dalībnieku skaitu, skolēnu skaitu (par maksājamo summu tiksiet informēti pieteikšanās laikā) vai skaidrā naudā klātienē).


12.   Atbilstoši MK noteikumu Nr.360 5. punktam, lai īstenotu informēšanas pamatprincipu, saimnieciska vai publiska pakalpojuma sniedzējs vai pasākuma organizators labi redzamā vietā izvieto (un informē pasākuma dalībniekus rakstiski vismaz vienu dienu pirms pasākuma, un atkārtoti pasākuma uzsākšanas brīdī)  vismaz šādu informāciju par piesardzības pasākumiem, tai skaitā svešvalodās:


1)   brīdinājumu, ka attiecīgajā vietā nedrīkst atrasties un pakalpojumu nedrīkst saņemt personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes;


2)   brīdinājumu par divu metru distances ievērošanu starp dažādām mājsaimniecībām, kā arī par citiem distancēšanās nosacījumiem, ja tādi ir noteikti.


Ja noteikumi izlasīti un visam piekrītat, tad droši zvaniet uz 26980327 un mēģiniet paspēt pieteikties pārgājienam. Cilvēki ir izsalkuši pēc aktivitātēm un interese jau pašlaik ir liela. Uz tikšanos un lai veselība turas!


25.05.21

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra