VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Ķekava" 8. augustā


Aktīvā tūrisma centrs Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Ķekavu 8. augustā.


Starts paredzēts plkst. 11:00 Ķekavā laukumā aiz Doles tautas nama. Tuvumā atrodas autobusa pietura un automašīnu stāvlaukums.


Pārgājienu sāksim ar īsu Vecās Ķekavas iepazīšanu. Kādreiz šis ciems ne tuvu nebija tik liels kā mūsdienās un vēl 30. gados šeit visa rosība koncentrējās ap vietu, kur sāksim savu stāstu. Apskatīsim Doles baznīcu, Doles tautas namu, stēlu Lāčplēša ordeņa kavalieriem, vides objektu “Nots”, kādreizējo pagasta un tiesas namu, kas vēlāk kalpoja kā mājvieta Ķekavas sākumskolai. Tepat netālu atrodas arī 2. pasaules kara krievu brāļu kapi, neliela koka laipa gar Ķekaviņas upi un Ķekavas sadraudzībai ar Bordesholmu veltīto vides objektu “Atvērtās durvis”. Ķekaviņas upes krastā atrodas senu dzirnavu drupas un tikai vietumis var nojaust, ka uz upes kādreiz bijis uzpludināts dzirnavu ezers.


Tālāk mūsu maršruts vedīs pa Putnu fabrikas strādnieku ciematu, apskatīsim jaunāko apkārtnes apbūvi un pašas putnu fabrikas apkārtni. Piknika pauzi rīkosim pie atpūtas vietas “Dambītis”, kur būs iespēja nopeldēties Ķekaviņas upē.


Turpinājumā iepazīsim otru šosejas A7 pusi. Apskatīsim vairākus brāļu kapus, netālu no Rīgas HES esošo avotu un Klaņģu kalnu. Kā pēdējais mūsu apskates objekts būs Odukalns, kur atrodas ūdenstornis, privātmāju ieskauta baznīca un var meklēt liecības par senajiem 1812. gada notikumiem, kad šajā apkārtnē bija ieradies Napoleona karaspēks.


Finišs Ķekavā plānots ap plkst. 16:00 pie Doles tautas nama.


Pārgājiena laikā plānots noiet apmēram 16 kilometrus.


Pārgājiena dalībniekiem līdz jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei. Var noderēt arī pretodu un pretērču līdzekļi.


Dalības maksa:


6 euro individuālajiem dalībniekiem;


5 euro, ja ierodas vismaz divatā vai uzrādot ISIC karti;


2 euro skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti);


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa tālruni 26980327, zvanot un nosaucot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru. Pārgājienā pieļaujamais dalībnieku skaits ir 20 dalībnieki. Informācija par aktuālo dalībnieku skaitu būs redzama mūsu facebook lapā pie aktuālā pasākuma ieraksta. Ja būs liela interese,tad organizēsim papildgrupas citās dienās tuvākajā laikā. Lūdzu, izlasiet zemāk redzamos noteikumus pirms pieteikšanās.


DROŠA PĀRGĀJIENA NOTEIKUMI ATBILSTOŠI EKONOMIKAS MINISTRIJAS UN VESELĪBAS MINISTRIJAS VADLĪNIJĀM:


1.       Pasākumi notiek ārtelpās, netiek izmantotas koplietošanas ģērbtuves un dušas;


2.       Grupas lielums ir ne vairāk kā 20 cilvēki (neskaitot speciālistus un darbiniekus, grupas vadītāju, instruktoru vai gidu);


3.       Apmeklētāji ierodas tikai individuāli, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus;


4.       Tiek nodrošināta 2 metru distance starp dažādu mājsaimniecību locekļiem;


5.       Iespēju robežās tiek samazināts kopīgi lietoto virsmu un priekšmetu skaits;


6.       Tiek veikta regulāra virsmu, tai skaitā inventāra un darba aprīkojuma, tīrīšana un dezinfekcija, kā arī tiek nodrošināta dezinfekcijas līdzekļu pieejamība dalībniekiem pasākuma laikā;


7.       Notiek apmeklētāju vienvirziena plūsma, dažādas plūsmas nesastopas un nepārklājas;


8.       Vienu inventāru (piemēram, laivu, katamarānu, plostu u.c.) izmanto tikai vienas mājsaimniecības locekļi;


9.   Saimniecisko vai publisko pakalpojumu sniedz pēc iepriekšēja pieraksta, dalībnieku dati (vārds, uzvārds un telefona numurs) tiek uzglabāts 30 dienas nepieciešamības gadījumā sniegšanai Slimību profilakses un kontroles centram epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai;


10.   Atbilstoši iespējām izmanto bezskaidras naudas maksājumus (dalības maksa tiek maksāta ar pārskaitījumu uz SIA “Dzīvojam zaļi” bankas kontu, norādot pārgājiena nosaukumu, datumu, pieaugušo dalībnieku skaitu, skolēnu skaitu (par maksājamo summu tiksiet informēti pieteikšanās laikā) vai ar bankas karti pirms pārgājiena sākuma).


11.   Atbilstoši MK noteikumu Nr.360 5. punktam, lai īstenotu informēšanas pamatprincipu, saimnieciska vai publiska pakalpojuma sniedzējs vai pasākuma organizators labi redzamā vietā izvieto (un informē pasākuma dalībniekus rakstiski vismaz vienu dienu pirms pasākuma, un atkārtoti pasākuma uzsākšanas brīdī)  vismaz šādu informāciju par piesardzības pasākumiem, tai skaitā svešvalodās:


1)   brīdinājumu, ka attiecīgajā vietā nedrīkst atrasties un pakalpojumu nedrīkst saņemt personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes;


2)   brīdinājumu par divu metru distances ievērošanu starp dažādām mājsaimniecībām, kā arī par citiem distancēšanās nosacījumiem, ja tādi ir noteikti.


Ja noteikumi izlasīti un visam piekrītat, tad droši zvaniet uz 26980327 un mēģiniet paspēt pieteikties pārgājienam. Cilvēki ir izsalkuši pēc aktivitātēm un interese jau pašlaik ir liela. Uz tikšanos un lai veselība turas!


03.08.21

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra