VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Saulriets Ragakāpā" 13. augustā


Aktīvā tūrisma centrs Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā piektdienas vakara pārgājienā pa Ragakāpu un Lielupes apkaimi Jūrmalā.


Starts paredzēts Lielupes dzelzceļa stacijā ap plkst. 18:30, kad būs pienākuši vilcieni no Rīgas un Tukuma.


Pārgājienu sāksim ar vēsturiskās dzelzceļa stacijas apskati un stāstu par Tukuma dzelzceļa līnijas izveidi. Tuvākā apkārtne jau pirms gadsimta tikusi apbūvēta ar vasarnīcām un dažādām rezidencēm. Šeit var redzēt gan 20. /30. gadu apbūvi, gan mūsdienīgu arhitektūru.


Pa pludmali dosimies uz Lielupes ieteku jūrā, pa ceļam apskatot Buļluciema bāku un uzzinot interesantus faktus par Latvijas bākām un to darbību mūsdienās.


Lielupes ieteka jūrā ir ļoti mainīga. Tā virzās Rīgas virzienā un pamazām nograuž upes pretējo krastu. Kādreiz Lielupe bija Daugavas pieteika un tikai pēdējos trīs gadsimtus pati nes savu ūdeņus uz jūru.


Netālu no ietekas atradās zvejas kolhozs “Jūraslīcis”. Pašlaik no rūpnīcas nekas vairs nav palicis pāri un arī Jūrmalas osta pašlaik ir jahtu osta un paredzēta izklaidei, nevis kravu pārkraušanai.


Apkārtnes mežs ir viens no retajiem Pierīgā esošajiem mežiem, ko apsaimnieko Latvijas Valsts meži. Šeit ir ierīkotas pastaigu takas un laipas, infostendi un ir iespēja iepazīties ar cilvēka maz pārveidotām kāpām un ļoti senām priedēm, redzēt arī degušu mežu un vērot kā tas atjaunojas.


Nedaudz iepazīsim kādreizējo zvejniekciemu un pa pilsētas ieliņām dosimies atpakaļ uz Lielupes staciju.


Finišs Lielupes dzelzceļa stacijā plānots pirms plkst. 22:30, lai paspētu uz vilcieniem Rīgas un Tukuma virzienā.


Pārgājiena laikā plānots noiet apmēram 15 kilometrus.


Pārgājiena dalībniekiem līdz jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei. Var noderēt arī pretodu un pretērču līdzekļi.


Dalības maksa:


6 euro individuālajiem dalībniekiem;


5 euro, ja ierodas vismaz divatā vai uzrādot ISIC karti;


2 euro skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti);


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa tālruni 26980327, zvanot un nosaucot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru. Pārgājienā pieļaujamais dalībnieku skaits ir 20 dalībnieki. Informācija par aktuālo dalībnieku skaitu būs redzama mūsu facebook lapā pie aktuālā pasākuma ieraksta. Ja būs liela interese,tad organizēsim papildgrupas citās dienās tuvākajā laikā. Lūdzu, izlasiet zemāk redzamos noteikumus pirms pieteikšanās.


DROŠA PĀRGĀJIENA NOTEIKUMI ATBILSTOŠI EKONOMIKAS MINISTRIJAS UN VESELĪBAS MINISTRIJAS VADLĪNIJĀM:


1.       Pasākumi notiek ārtelpās, netiek izmantotas koplietošanas ģērbtuves un dušas;


2.       Grupas lielums ir ne vairāk kā 20 cilvēki (neskaitot speciālistus un darbiniekus, grupas vadītāju, instruktoru vai gidu);


3.       Apmeklētāji ierodas tikai individuāli, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus;


4.       Tiek nodrošināta 2 metru distance starp dažādu mājsaimniecību locekļiem;


5.       Iespēju robežās tiek samazināts kopīgi lietoto virsmu un priekšmetu skaits;


6.       Tiek veikta regulāra virsmu, tai skaitā inventāra un darba aprīkojuma, tīrīšana un dezinfekcija, kā arī tiek nodrošināta dezinfekcijas līdzekļu pieejamība dalībniekiem pasākuma laikā;


7.       Notiek apmeklētāju vienvirziena plūsma, dažādas plūsmas nesastopas un nepārklājas;


8.       Vienu inventāru (piemēram, laivu, katamarānu, plostu u.c.) izmanto tikai vienas mājsaimniecības locekļi;


9.   Saimniecisko vai publisko pakalpojumu sniedz pēc iepriekšēja pieraksta, dalībnieku dati (vārds, uzvārds un telefona numurs) tiek uzglabāts 30 dienas nepieciešamības gadījumā sniegšanai Slimību profilakses un kontroles centram epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai;


10.   Atbilstoši iespējām izmanto bezskaidras naudas maksājumus (dalības maksa tiek maksāta ar pārskaitījumu uz SIA “Dzīvojam zaļi” bankas kontu, norādot pārgājiena nosaukumu, datumu, pieaugušo dalībnieku skaitu, skolēnu skaitu (par maksājamo summu tiksiet informēti pieteikšanās laikā) vai ar bankas karti pirms pārgājiena sākuma).


11.   Atbilstoši MK noteikumu Nr.360 5. punktam, lai īstenotu informēšanas pamatprincipu, saimnieciska vai publiska pakalpojuma sniedzējs vai pasākuma organizators labi redzamā vietā izvieto (un informē pasākuma dalībniekus rakstiski vismaz vienu dienu pirms pasākuma, un atkārtoti pasākuma uzsākšanas brīdī)  vismaz šādu informāciju par piesardzības pasākumiem, tai skaitā svešvalodās:


1)   brīdinājumu, ka attiecīgajā vietā nedrīkst atrasties un pakalpojumu nedrīkst saņemt personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes;


2)   brīdinājumu par divu metru distances ievērošanu starp dažādām mājsaimniecībām, kā arī par citiem distancēšanās nosacījumiem, ja tādi ir noteikti.


Ja noteikumi izlasīti un visam piekrītat, tad droši zvaniet uz 26980327 un mēģiniet paspēt pieteikties pārgājienam. Cilvēki ir izsalkuši pēc aktivitātēm un interese jau pašlaik ir liela. Uz tikšanos un lai veselība turas!09.08.21

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra