VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Vēstures līkloči Zlēkās" 21. augustā


Aktīvā tūrisma centrs Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Zlēku apkārtni Ventspils novadā 21. augustā.


Starts Zlēku autobusa pieturā paredzēts ap plkst. 11:30, kad būs pienācis autobuss no Kuldīgas. Ja ar autobusu braucat no Ventspils, tad jākāpj ārā pieturā Dobēji un 2 km jādodas Zlēku virzienā. Automašīnu īpašnieki savus spēkratus var novietot netālajā stāvlaukumā.


Pārgājienu sāksim ar Zlēku ciema iepazīšanu. Apskatīsim Zlēku muižas drupas, Karātavu kalnu, piemiņas vietu Zlēku traģēdijas upuriem. Pēc tam dosimies pastaigā pa ciematu, apskatīsim Zlēku baznīcu un kādreizējo Zlēku skolu.


Netālu no Zlēkām atrodas Zlēku dzirnavas. Tagad šeit darbojas viesu nams, bet vēl pirms apmēram 30 gadiem šeit darbojās dzirnavas. Šeit filmēta slavenā latviešu filma “Vella kalpi Vella dzirnavās”, tādēļ arī viesu nams nosaukts par “Vella dzirnavām”.


Apkārtne ir bagāta ar bieziem mežiem, kas sevī slēpj ļoti spraigus vēstures notikumus. Šī puse 2. pasaules kara laikā piedzīvojusi aktīvu partizānu darbību, šeit slēpušies kurelieši un padomju partizāni un netālu esošā Venta un Abava kādreiz bijuši aktīvi ūdens ceļi.


Netālu no Abavas krastiem atrodas Abavmuižas krustakmens. Leģenda vēstī, ka šeit naktīs bijusi dzirdama bērna raudāšana, bet, kad mācītājs deviņas reizes noskaitījis lūgšanu un akmenī iecirtis deviņus krustus, tikai tad raudāšana mitējusies.


Atceļā uz Zlēkām apskatīsim Ventas krastus un to tuvumā esošo Paventu pilskalnu, kā arī Zlēku tiltu, kas izceļas ar iespaidīgajiem krasta stiprinājumiem.


Finišs Zlēkās plānots ap plkst. 17:30, lai paspētu uz autobusiem Ventspils un Kuldīgas virzienos.


Pārgājiena laikā plānots noiet apmēram 25 kilometrus.


Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei.


Dalības maksa:


6 euro individuālajiem dalībniekiem;


5 euro, ja ierodas vismaz divatā vai uzrādot ISIC karti;


2 euro skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti);


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa tālruni 26980327, zvanot un nosaucot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru. Pārgājienā pieļaujamais dalībnieku skaits ir 20 dalībnieki. Informācija par aktuālo dalībnieku skaitu būs redzama mūsu facebook lapā pie aktuālā pasākuma ieraksta. Ja būs liela interese,tad organizēsim papildgrupas citās dienās tuvākajā laikā. Lūdzu, izlasiet zemāk redzamos noteikumus pirms pieteikšanās.


DROŠA PĀRGĀJIENA NOTEIKUMI ATBILSTOŠI EKONOMIKAS MINISTRIJAS UN VESELĪBAS MINISTRIJAS VADLĪNIJĀM:


1.       Pasākumi notiek ārtelpās, netiek izmantotas koplietošanas ģērbtuves un dušas;


2.       Grupas lielums ir ne vairāk kā 20 cilvēki (neskaitot speciālistus un darbiniekus, grupas vadītāju, instruktoru vai gidu);


3.       Apmeklētāji ierodas tikai individuāli, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus;


4.       Tiek nodrošināta 2 metru distance starp dažādu mājsaimniecību locekļiem;


5.       Iespēju robežās tiek samazināts kopīgi lietoto virsmu un priekšmetu skaits;


6.       Tiek veikta regulāra virsmu, tai skaitā inventāra un darba aprīkojuma, tīrīšana un dezinfekcija, kā arī tiek nodrošināta dezinfekcijas līdzekļu pieejamība dalībniekiem pasākuma laikā;


7.       Notiek apmeklētāju vienvirziena plūsma, dažādas plūsmas nesastopas un nepārklājas;


8.       Vienu inventāru (piemēram, laivu, katamarānu, plostu u.c.) izmanto tikai vienas mājsaimniecības locekļi;


9.   Saimniecisko vai publisko pakalpojumu sniedz pēc iepriekšēja pieraksta, dalībnieku dati (vārds, uzvārds un telefona numurs) tiek uzglabāts 30 dienas nepieciešamības gadījumā sniegšanai Slimību profilakses un kontroles centram epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai;


10.   Atbilstoši iespējām izmanto bezskaidras naudas maksājumus (dalības maksa tiek maksāta ar pārskaitījumu uz SIA “Dzīvojam zaļi” bankas kontu, norādot pārgājiena nosaukumu, datumu, pieaugušo dalībnieku skaitu, skolēnu skaitu (par maksājamo summu tiksiet informēti pieteikšanās laikā) vai ar bankas karti pirms pārgājiena sākuma).


11.   Atbilstoši MK noteikumu Nr.360 5. punktam, lai īstenotu informēšanas pamatprincipu, saimnieciska vai publiska pakalpojuma sniedzējs vai pasākuma organizators labi redzamā vietā izvieto (un informē pasākuma dalībniekus rakstiski vismaz vienu dienu pirms pasākuma, un atkārtoti pasākuma uzsākšanas brīdī)  vismaz šādu informāciju par piesardzības pasākumiem, tai skaitā svešvalodās:


1)   brīdinājumu, ka attiecīgajā vietā nedrīkst atrasties un pakalpojumu nedrīkst saņemt personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes;


2)   brīdinājumu par divu metru distances ievērošanu starp dažādām mājsaimniecībām, kā arī par citiem distancēšanās nosacījumiem, ja tādi ir noteikti.


Ja noteikumi izlasīti un visam piekrītat, tad droši zvaniet uz 26980327 un mēģiniet paspēt pieteikties pārgājienam. Cilvēki ir izsalkuši pēc aktivitātēm un interese jau pašlaik ir liela. Uz tikšanos un lai veselība turas!


13.08.21

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra