VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

26

FEB

Pārgājiens "Cesvaine" 26. februārī

11:00 26.02 - 18:00 26.02

Cesvaines dzelzceļa stacija - Cesvaines dzelzceļa stacija

9 euro individuālajiem dalībniekiem;

7 euro, ja ierodas vismaz divatā;

6 EUR uzrādot ISIC karti vai vai 3+ Ģimenes karti;

3 euro skolēniem (vai 2,00 EUR uzrādot ISIC karti vai 3+ Ģimenes karti);

Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.

Dalības maksā iekļauta arī maksa par Cesvaines pils gida pakalpojumiem. Papildus jāmaksā par ieejas biļeti Cesvaines pilī. 

Ieejas biļetes Cesvaines pilī maksās 2 EUR dalībniekiem, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu. Jaunākiem par 16 gadiem ieeja pilī ir bez maksas. 

13 / 20

Aktīvā tūrisma centrs Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Cesvaini un tās tuvāko apkārtni. 

Starts paredzēts ap plkst. 11:00 Cesvaines dzelzceļa stacijā, kad būs pienācis vilciens no Rīgas. 

Pārgājienu sāksim ar Cesvaines dzelzceļa stacijas un Gulbenes dzelzceļa līnijas vēstures iepazīšanu. Šeit jau pirms vairāk kā 100 gadiem bija izbūvēta šaursliežu dzelzceļa līnija, kas mūsdienu Pļaviņas savienoja ar Igauniju. 

Netālu atrodas Cesvaines pilsēta, kas vēl nesen bija sava atsevišķa novada centrs. Tur tik tikko pabeigti lieli atjaunošanas darbi pilī. Cesvaines pils būs mūsu nākošais lielais apskates objekts. Pils gida pavadībā izstaigāsim pili, apskatīsim atjaunošanas laikā paveikto un uzzināsim, kādi darbi vel veicami, lai pils atgūtu savu kādreizējo spozmi. 

Pēc ekskursijas pa pili, dosimies apskatīt pilsētu, izstaigāsim aiz pils esošo parku un dosimies Dzelzavas virzienā. 

Netālu no pilsētas atrodas Ķinderu kapi, kas glabā nostāstus par sava nosaukuma rašanos, te atdusas vairāki nozīmīgi apkaimes ļaudis. 

Turpinājumā dosimies iepazīt mūra tiltu, kas izbūvēts pār Kujas upi. Šeit pat upes krasti ir nostiprināti ar mūru palīdzību. 

Dzelzava nereti ir tūristu aizmirsta, jo atrodas nostāk no lielās šosejas. Apskatīsim Bučauskas pareizticīgo baznīcu, Dzelzavas pili, Dzelzavas parku un Dzelzavas dzelzceļa staciju. 

Mūsdienās tikai dzelzceļa uzbērums liecina par to, ka kādreiz uz Olgas purvu bija izbūvēts šaursliežu dzelzceļš. Mēģināsim atrast vietu, kur tas sākās Dzelzavas stacijas teritorijā un dažus turpmākos kilometrus veiksim pa to. Pie reizes parunāsim par šādu kūdras dzelzceļu attīstību Latvijā un to norietu pēdējās desmitgadēs. 

Cesvaines staciju sasniegsim pa apkaimes ceļiem un takām. Tā kā lauku ceļi var būt sniegoti un dubļaini, tad var noderēt arī rezerves apavi un kāds lieks zeķu pāris. 

Finišs paredzēts Cesvaines dzelzceļa stacijā ap plkst. 18:30, lai paspētu uz vilcienu Rīgas virzienā. 

Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei. 

Pārgājiena laikā plānots noiet apmēram 25 kilometrus. 

Pieteikšanās pa tālruni 26980327, zvanot un nosaucot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru. Lūdzu, izlasiet zemāk redzamos noteikumus pirms pieteikšanās:

1) Pārgājienā var piedalīties:

Personas ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu

Personas ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu

bērns no 12 g.v., kas uzrāda testēšanas sertifikātu vai laboratorijas izziņu par pēdējo 72h laikā veiktu negatīvu skrīninga testu (der arī skolā veiktais tests);

bērni līdz 12 g.v. bez testa un/vai sertifikāta.

Pirms pārgājiena tiks veikta sertifikātu skenēšana, tādēļ neaizmirstiet savus sertifikātu QR kodus un personu apliecinošus dokumentus.

2) Maskas vēlams lietot pulcēšanās brīžos. Maskas varat nelietot, ja ievērojat distanci un nedrūzmējaties.

3) Nodrošināsim ar roku dezinfekcijas līdzekļiem.

4) Norēķini vēlami bezskaidras naudas veidā. Pārgājiena laikā būs iespēja maksāt ar bankas karti.

5) Dalībnieku saraksts ar vārdiem, uzvārdiem un tālruņa numuriem tiks glabāts 30 dienas. Saslimšanas gadījumā dati tiks nodoti Slimību profilakses un kontroles centram epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai.

6) Ja pirms pārgājiena jūtat slimības simptomus vai nejūtaties labi, tad ļoti lūdzam par to informēt un pārgājienā nepiedalīties, lai saudzētu savu un pārējo dalībnieku veselību.

Lai veselība turas un uz tikšanos!

Komentāri

Pievienot komentāru

Laura

Prieks redzēt!

21.02.22