VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

13

MAR

Pārgājiens "Sedas tīrelis" 13. martā

10:45 13.03 - 16:00 13.03

Seda - Seda

8 EUR individuālajiem dalībniekiem;

6 EUR, ja ierodas vismaz divatā;

5 EUR uzrādot ISIC karti vai 3+ Ģimenes karti;

2 EUR skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti vai 3+ Ģimenes karti);

Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.

5 / 20

Aktīvā tūrisma centrs Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Sedu un Sedas purvu. 

Starts autobusa pieturā "Seda" paredzēts ap plkst. 10:45, kad būs pienākuši autobusi no Valmieras un Valkas. 

Netālu no Strenčiem pagājušā gadsimta vidū tika izveidota jauna pilsēta Seda. Tā tika celta kūdras rūpnīcas strādnieku vajadzībām. Rūpnīca tika ierīkota, lai iegūtu milzīgos kūdras krājumus, kuri atradās Sedas purvā. Kopš tā laika Sedas pilsētā sabrauca strādnieki no plašās Padomju Savienības, kas ir par iemeslu pilsētas ļoti multikulturālajai sabiedrībai. 

Kūdras ieguves vajadzībām purvā tika izbūvēts plašs dzelzceļu tīkls. Liela daļa no tā visa ir saglabājusies līdz mūsdienām un kalpo gan kūdras izstrādes nodrošināšanai, gan kā lieliska taka tūristiem. 

Sedas tīrelis sevī slēpj ļoti dažādu ainavu. Šeit ir gan neskarti meži un sen aizmirstas čiekuru plantācijas, gan milzīgi dīķi un izstrādāti kūdras lauki. Te var redzēt ļoti dažādas putnu sugas, nodarboties ar makšķerēšanu un laivošanu. Nelielā purva daļā joprojām notiek aktīva kūdras izstrāde, tādēļ te ir redzami vilcienu vagoni, kūdras ieguves tehnika, sūkņu stacijas un dažādas industriālas būves. 

Lai to visu ērtāk varētu apskatīt, purvā ir uzcelts putnu vērošanas tornis. 

Atceļā apskatīsim Sedas pilsētiņu, iepazīsim tās vēsturisko apbūvi un kultūras namu. 

Pārgājiena laikā plānots noiet apmēram 20 kilometrus. Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei. 

Finišs Sedā plānots ap plkst. 16:00, lai paspētu uz autobusiem Valmieras un Valkas virzienos. Tiem, kuri vēlēsies doties uz Rīgu vai Valmieru ar vilcienu, būs iespēja pieplusot klāt vēl nepilnus četrus kilometrus un doties līdz Strenču dzelzceļa stacijai. Pa ceļam būs redzama kūdras krautuve un kūdras rūpnīcas paliekas. Strenčos vilciens Rīgas virzienā dosies plkst. 17:18. 

Pieteikšanās pa tālruni 26980327, zvanot vai sūtot SMS un nosaucot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru. Lūdzu, izlasiet zemāk redzamos noteikumus pirms pieteikšanās:

1) Pārgājienā var piedalīties:

Personas ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu

Personas ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu

bērns no 12 g.v., kas uzrāda testēšanas sertifikātu vai laboratorijas izziņu par pēdējo 72h laikā veiktu negatīvu skrīninga testu (der arī skolā veiktais tests);

bērni līdz 12 g.v. bez testa un/vai sertifikāta.

Pirms pārgājiena tiks veikta sertifikātu skenēšana, tādēļ neaizmirstiet savus sertifikātu QR kodus un personu apliecinošus dokumentus.

2) Maskas vēlams lietot pulcēšanās brīžos. Maskas varat nelietot, ja ievērojat distanci un nedrūzmējaties.

3) Nodrošināsim ar roku dezinfekcijas līdzekļiem.

4) Norēķini vēlami bezskaidras naudas veidā. Pārgājiena laikā būs iespēja maksāt ar bankas karti.

5) Dalībnieku saraksts ar vārdiem, uzvārdiem un tālruņa numuriem tiks glabāts 30 dienas. Saslimšanas gadījumā dati tiks nodoti Slimību profilakses un kontroles centram epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai.

6) Ja pirms pārgājiena jūtat slimības simptomus vai nejūtaties labi, tad ļoti lūdzam par to informēt un pārgājienā nepiedalīties, lai saudzētu savu un pārējo dalībnieku veselību.

Lai veselība turas un uz tikšanos!

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra