VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

27

MAR

Pārgājiens "Skrunda" 27. martā

12:00 27.03 - 18:00 27.03

Skrundas autoosta - Skrundas autoosta

8 EUR individuālajiem dalībniekiem;

6 EUR, ja ierodas vismaz divatā;

5 EUR uzrādot ISIC karti vai 3+ Ģimenes karti;

2 EUR skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti vai 3+ Ģimenes karti);

Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.

14 / 20

Aktīvā tūrisma centrs Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Skrundas apkaimi 27. martā. 

Starts paredzēts ap plkst. 12:00 Skrundas autoostā, kad būs pienākuši autobusi no Rīgas un Liepājas. 

Pārgājienu sāksim ar Skrundas pilsētas vēstures izzināšanu, apskatīsim pilsētas vēsturiskās vietas, estrādi, muižas apkārtni, vairākas piemiņas vietas.

Pēc pilsētas iepazīšanas dosimies pāri Ventas upei un apskatīsim tuvumā esošos ciemus un laukus. Pumpuru ciemā apskatīsim kādreizējo Skrundas profesionālo vidusskolu, kas ir slēgta jau kopš 2015. gada. Ciemata tuvumā atrodas mūra tilts, kas celts 19. gadsimtā. Tas tagad vairs netiek izmantots, bet vēl joprojām ļauj paskatīties uz Klūgas upi no cita skatu punkta.

Tālāk dosimies uz Cieceres ciematu, kam cauri tek Cieceres upe. Pie tās tilta atrodas skaists avotiņš ar garšīgu ūdeni. Te arī sarīkosim piknika pauzi.

Skrunda vienmēr ir bijusi svarīgu ceļu krustpunkts. Te saplūduši kopā lielceļi, upe un dzelzceļš. Pāri Ventas upei uzbūvēts viens no iespaidīgākajiem dzelzceļa tiltiem Kurzemē, kurš tagad ir atjaunots un kuram blakus izveidota īpaša gājējiem paredzēta josla. Upi šķērsosim pa šo dzelzceļa tiltu, iepazīsim Liepājas dzelzceļa vēsturi un dosimies apskatīt Skrundas staciju un tās apkārtni. Pie Skrundas stacijas atrodas arī piemiņas vagons padomju varas represētajiem.

Skrundas novadā vienmēr atradušās dazādas militārās bāzes – raķešu bāzes, radiolokators un citas militārās vienības. Liela daļa no tā visa mūsdienās vairs nav pieejama, jo pēc 2014. gada pamazām atkal pārgājusi armijas rokās un kļuvusi par militāro apmācību vietu. Arī Skrundas stacijas tuvumā atrodas ielas, kuras vēl tagad ir klātas ar padomju laikam raksturīgajām dzelzsbetona plāksnēm.

Pēc nelielas pilsētas ziemeļu daļas iepazīšanas finišēsim Skrundas stacijā ap 18:00, lai paspētu uz autobusiem Rīgas un Liepājas virzienā, kas atiet no autoostas. No stacijas plkst. 18:25 aties vilciens uz Rīgu – ērtākais un lētākais transports nokļūšanai galvaspilsētā.

Pārgājienā plānots noiet apmēram 20 kilometrus. Pārgājiena maršruts piemērots arī ģimenēm ar bērniem. Līdzi jāņem laikapstākļiem piemērotu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei. 

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra