VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

10

APR

Pārgājiens "Baldones takas" 10. aprīlī

12:15 10.04 - 16:30 10.04

Baldone - Baldone

8 EUR individuālajiem dalībniekiem;

6 EUR, ja ierodas vismaz divatā;

5 EUR uzrādot ISIC karti vai 3+ Ģimenes karti;

2 EUR skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti vai 3+ Ģimenes karti);

Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.

6 / 20

Aktīvā tūrisma centrs Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Baldones apkārtni 10. aprīlī. Starts paredzēts ap plkst. 12:15 autobusa pieturā "Baldone", kad būs pienācis autobuss no Rīgas.

Pārgājienu sāksim ar Baldones pilsētas un apkārtnes vēstures izzināšanu un dosimies iepazīt vēsturisko Baldones sanatorijas apkārtni. Te būs iespēja gan redzēt vēsturiskās kūrorta ēkas, gan nogaršot vietējo sērūdeni, kurš izmantots sanatorijas viesu ārstēšanai. Pēc sanatorijas ēku un parka apskates dosimies uz vietu, kur agrāk kursējis pēdējais zirgu tramvajs Eiropā. Šāds tramvajs kādreiz savienoja Baldoni ar Ikšķili, no kurienes ar vilcienu tālāk varēja braukt pa visu Latviju.

Baldonē apskatīsim arī daļu no vēsturiskās koka apbūves, kas saglabājusies pēc vairākiem kariem līdz pat mūsdienām. Pēc pilsētas apskates dosimies cauri mežam uz Mercendarbes muižu. Pils un tās apkārtne ir ar gadsimtiem senu vēsturi.

Pēc muižas apkārtnes iepazīšanas dosimies uz Riekstukalnu. Kalna apkaimē uzzināsim interesantus faktus par Baldones nozīmi astronomijā un tur esošo observatoriju,kuras teleskops ir viens no lielākajiem Eiropā.

Pēc Riekstukalna apkārtnes iepazīšanas dosimies atpakaļ uz Baldoni. Pa ceļam izstaigāsim nesen izveidoto Veselības taku un iepazīsim tās tuvumā esošās dabas vērtības. 

Pilsētā apskatīsim Balto pili, kurā tagad atrodas mūzikas skola, un tās parku.

Finišs autobusa pieturā “Baldone” plānots ap plkst. 16:30, lai paspētu uz autobusu Rīgas virzienā.

Pārgājiena laikā plānots noiet apmēram 15 kilometrus. Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei. Piknika pauze plānota pie skatu torņa Riekstukalnā.

Pieteikšanās pa tālruni 26980327, zvanot un nosaucot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru.

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra