VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

12

MAR

Pārgājiens "Ainaži - Kabli" 12. martā

11:15 12.03 - 18:15 12.03

Ainaži - Ainaži

8 EUR individuālajiem dalībniekiem;

6 EUR, ja ierodas vismaz divatā;

5 EUR uzrādot ISIC karti vai 3+ Ģimenes karti;

2 EUR skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti vai 3+ Ģimenes karti);

Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.

Atgādinām, ka samaksu var veikt arī ar bankas karti.

5 / 30

Aktīvā tūrisma centrs Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā un ainaviskā pārgājienā no Ainažiem Latvijā līdz Kabli Igaunijā 12. martā. 

Starts paredzēts Ainažu autoostā ap plkst. 11:15, kad būs pienācis autobuss no Rīgas. 

Pārgājienu sāksim ar Ainažu vēstures iepazīšanu, apskatīsim dzelzceļa stacijas apkārtni, ostas paliekas un ziemeļu molu. Šeit uzzināsim interesantus faktus par šīs pilsētas attīstību, apkārtnes ceļiem, dzelzceļiem, robežas attīstību. 

Tālāk mūsu ceļš vedīs uz Igauniju. Apskatīsim Iklas dzelzceļa staciju, iepazīsim vairāk Igaunijas dzelzceļu vēsturi un dosimies piekrastes virzienā. 

Igaunijas krasts pārsvarā aizaudzis ar randu pļavām, tuvumā ir skaisti priežu meži, bet ciematu tuvumā atrodas ļoti skaistas zvejnieku mājas. Te izveidotas vairākas mazas ostiņas. 

Treimaņu ciemā apskatīsim luterāņu un pareizticīgo baznīcas. Hēdemēstes pašvaldība un tajā esošā Hēdemēstes pilsēta un Treimaņu ciems jau ilgu laiku ir sadraudzības pilsētas Ainažiem un Salacgrīvai. Šeit arī apmeklēsim vietējo veikaliņu, lai varam nopirkt kādus igauņu gardumus, ko aizvest uz mājām. 

Kabli ciematā apskatīsim vietējo ornitoloģiskās pētniecības staciju. 

Ap plkst. 17:00 Kabli ciematā kāpsim autobusā, kas mūs aizvedīs līdz Latvijas un Igaunijas robežpunktam Iklā. Šeit atkal šķērsosim robežu, parunāsim par robežpunkta attīstību, apskatīsim pirmos vēja ģeneratorus Latvijā un finišēsim Ainažu autoostā, lai paspētu uz autobusu, kas Rīgas virzienā atiet plkst. 18:20. 

Pārgājiena laikā plānots noiet apmēram 20 kilometrus. Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un  dzērienu piknika pauzei. Lūgums paņemt līdzi skaidru naudu Igaunijas autobusam. OBLIGĀTI līdzi jāņem pasi vai ID karti. 


Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra