VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

26

MAR

Pārgājiens "No Dārziņiem līdz Spīķeriem" 26. martā

10:45 26.03 - 16:00 26.03

Rīga, Dārziņi - Rīga, Spīķeri

8 EUR individuālajiem dalībniekiem;

6 EUR, ja ierodas vismaz divatā;

5 EUR uzrādot ISIC karti vai 3+ Ģimenes karti;

2 EUR skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti vai 3+ Ģimenes karti);

Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.

Atgādinām, ka samaksu var veikt arī ar bankas karti.

0 / 30

Aktīvā tūrisma centrs Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Daugavas kreiso krastu Rīgā no Dārziņiem līdz pat pilsētas centram. 

Starts paredzēts 18. autobusa galapunktā "Dārziņi" ap plkst. 10:45, kad būs pienācis autobuss no Rīgas centra. 

Pārgājienu sāksim ar Dārziņu apkaimes vēstures iepazīšanu, uzzināsim interesantus faktus par šīs vietas pārvērtībām pēdējo 50 gadu laikā.

Iesākumā dosimies uz Rīgas HES pusi, uzkāpsim HES dambī, parunāsim par elektrostacijas būvniecības vēsturi un tās nozīmi Latvijas enerģētikā. 

Pa Zirņu salas ceļiem un takām dosimies uz Daugavas piekrasti un atgriezīsimies Dārziņos. Šeit gar Daugavas krastiem ved gan nelielas ieliņas, gan vietējo iedzīvotāju iemītas takas. Pa ceļam apskatīsim Vladimira Kudojara parku, nedaudz ielūkosimies Rumbulas lidlauka teritorijā un parunāsim par šīs vietas nozīmi Rīgas militārās un civilās aviācijas vēsturē.  Tuvojoties Ķengaragam, nonāksim uz labas kvalitātes gājēju un veloceliņa, pa kuru virzīsimies centra virzienā. 

Pa ceļam uzkāpsim putnu vērošanas tornī, apskatīsim Mazjumpravas muižas drupas un Ķengaraga dīķi. Dienvidu tilta tuvumā uzzināsim vairāk par Daugavas krasta izmaiņām pēdējo divsimt gadu laikā. Kādreiz Daugavas bija pilna ar nelielām saliņām, neskaitāmām attekām, bet dambju izbūves un citu hidrotehnisku būvju izveides rezultātā daudzas no tām saplūdušas kopā un radījušas tādus upes krastus, kādi tie ir mūsdienās. 

Finišs pie Spīķeriem Rīgas centrā paredzēts ap plkst. 16:00. 

Pārgājiena laikā plānots noiet apmēram 20 kilometrus. Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei. 

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra