VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

29

OKT

Pārgājiens "Limbaži - Pociems" 29. oktobrī

11:00 29.10 - 17:30 29.10

Limbažu autoosta - Rāķu purvs

8 EUR individuālajiem dalībniekiem;

6 EUR, ja ierodas vismaz divatā;

5 EUR uzrādot ISIC karti vai 3+ Ģimenes karti;

2 EUR skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti vai 3+ Ģimenes karti);

Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.

Atgādinām, ka samaksu var veikt arī ar bankas karti.

Papildus maksa Z/S "Priedītes" - 3 EUR ieejas maksa un 1 EUR par barību skaidrā naudā. 

4 / 30

Aktīvā tūrisma centrs Pārgājieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa zaļo dzelzceļu posmā Limbaži – Pociems 29. oktobrī.

Pārgājiena starts paredzēts Limbažu autoostā (bijusī dzelzceļa stacija “Limbaži”) plkst. 11:00, kad būs pienācis autobuss no Rīgas.

Pārgājienu sāksim ar īsu ieskatu Rūjienas dzelzceļa un Limbažu stacijas vēsturē.

Tā kā pārgājiens 90% notiks pa bijušo dzelzceļa līniju, tad šeit interesanti būs tiem, kuriem patīk dzelzceļi, dažādi arhitektūras un tehnikas pieminekļi un citas līdzīgas būves. Dabas baudītājiem šis pārgājiens būs patīkams, jo tuvumā parasti var redzēt meža zvērus un putnus, no uzbērumiem paveras skaisti skati uz tuvāko apkārtni. Noteikti redzēsim arī nelielos purvus un bebru būvētos dambjus un mājas. Labu fotomirkļu cienītājiem arī būs kur izpausties.

No apskates objektiem pa ceļam redzēsim Katvaru stacijas paliekas. Viens no interesantākajiem objektiem būs Katvaru muiža un tās apkārtne. Tās tuvumā atrodas parks, speciālā skola, liepu aleja.

Netālu atrodas zemnieku saimniecība "Priedītes". Šeit apskatīsim zirgus, dažādus mājlopus un citus zvērus, kurus arī varēs pabarot ar tur piedāvāto barību. Ieejas maksa un barība - 4 EUR no cilvēka.

Pēc tam dosimies apskatīt Pociemu un netālu no Rāķu purva esošo šaursliežu dzelzceļu, kas reiz bijis atzars šaursliežu dzelzceļa līnijai "Ainaži - Valmiera - Smiltene". 

Finišs plānots ap 17:30 netālu no Rāķu purva esošajā pieturā "Puri". No šīs autobusa pieturas varēs nokļūt gan Limbažos, gan Rīgā ar autobusu Staicele - Limbaži - Rīga. 

Pārgājienā kopā plānots noiet apmēram 20 km.

Pārgājiena dalībniekiem, līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei.

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra