VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Lielupe" 23. februārī

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā iepazīt Jūrmalu no cita skatu punkta. Esam pieraduši redzēt Jūrmalu kā kūrortpilsētu un kā vietu, kur rosās tirgotāji un viesnīcu darbinieki. Šajā reizē parādīsim, ka Jūrmalā var būt dabas parki, rūpnīcas un militārās būves.


Pārgājienu sāksim Lielupes dzelzceļa stacijā 12:15, kad būs pienācis vilciens no Rīgas un Tukuma. Automašīnu īpašniekiem savu auto būs iespēja novietot pie stacijas esošajā stāvlaukumā. Par iebraukšanu Jūrmalā ziemas mēnešos vairs nav jāmaksā.


Pārgājienu sāksim ar vēsturiskās dzelzceļa stacijas apskati un stāstu par Tukuma dzelzceļa līnijas izveidi. Pēc tam dosimies iepazīt Jūrmalas pilsētas daļas Lielupi un Buļļuciemu.


Vispirms dosimies uz Buļļuciemu, kur kādreiz atradās zvejnieku kolhozs. Te redzama arī Lielupes osta, kuru tagad izmanto kā jahtu ostu. Ipeazinušies nelielo un kluso ciematiņu dosimies uz Jūrmalas Brīvdabas muzeju. Muzejā iepazīsimies ar apkārtnes vēsturi un šeit savākto vēstures mantojumu, varēsim iepazīt zvejnieku dzīvesveidu, apskatīt zvejas rīkus, kuģīšus un atpūsties pirms tālākā ceļa. Muzejā ieeja ir bez maksas.


Blakus muzejam plešas mežs, kurš ietilpst Ragakāpas dabas parkā. Pārgājienu turpināsim pa mežu un tajā ierīkotajām laipām un iestaigātajām takām. Dosimies uz vietu, kur Lielupe ietek līcī un var redzēt Rīgā ietilpstošo Daugavgrīvas salu, Lielupes kādreizējo gultni Buļļupi un pretējā krastā esošo Jūrmalas pilsētā ietilpstošo Balto kāpu.


Netālu no šīs vietas apskatīsim necilo, bet ar stāstu apveltīto 1928. gadā Latvijas armijas Sapieru pulka būvēto blokmāju, kas bijusi paredzēta Rīgas pilsētas aizsargāšanai no desanta uzbrukuma.


Pa parka takām dosimies tālāk iepazīstot parkā dzīvojošo putnu, kukaiņu, dzīvnieku un augu dzīvi šeit izvietotajos informatīvajos stendos.


Pēc parka apskates dosimies atpakaļ uz Lielupi. Šeit redzēsim Krievijas vēstnieka rezidenci, jūras krastā esošo bāku, apkārtnes vēsturisko apbūvi, kas veidojusies daudzu gadu laikā jau kopš 20. gadsimta sākuma.


Pirms finiša dosimies pastaigā pa Lielupes kapiem, kur apglabāti latviešu tautas vēsturē nozīmīgi cilvēki – Antons un Pēteris Birkerti, E. Birznieks – Upītis. Viņiem uzstādīti vairāki interesanti pieminekļi. Netālu esošajos Silarāju ģimenes kapos redzēsim arī pieminekli grāmatu izdevējam Jānim Rozem.


Staigājot pa Jūrmalas ielām varēsim redzēt, ka vairāku namu sienas rotā piemiņas plāksnes. Šajā apkārtnē ir dzīvojuši Pauls Stradiņš, Ernests Birznieks – Upītis, Augusts Kirhenšteins un vairāki citi Latvijas vēsturē pazīstami cilvēki.


Finišs Lielupes stacijā plānots ap 17:00, lai paspētu uz Rīgas un Tukuma vilcieniem.


Pārgājienā līdzi jāņem laikapstākļiem piemērotu apģērbu un apavus un ēdienu un siltu tēju pusdienu pauzei.


Dalības maksa:


4 eiro (2,80 Ls) , ja piesakās individuāli;


3 eiro (2,10 Ls), ja ierodas vismaz divatā;


1,50 eiro (1,05 Ls) skolēniem;


bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327.


 


19.02.14

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra