VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Vangaži" 23. martā

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Vangažiem un pilsētas tuvāko apkārtni.


Starts paredzēts plkst. 12:00 Vangažos autobusu galapunktā. Nokļūt šeit var no Rīgas ar autobusu Rīga – Vangaži, kurš kursē pa Brīvības ielu un no pieturas pie autoostas atiet 10:50. No citiem Vidzemes nostūriem var braukt līdz Vangažiem ar autobusiem, kuri kursē uz Rīgu. Izkāpšana būs uz šosejas un pēc tam būs jāsoļo iekšā pilsētā līdz tikšanās vietai. Automašīnu īpašnieki savus auto var novietot starta vietas tuvumā un pēc tam no finiša atgriezties ar autobusu līdz šosejas pieturai.


Sākumā dosimies apskatīt Vangažu pilsētu un iepazīt tās vēsturi, kas cieši saistīta ar padomju laikiem, kad pilsēta attīstījās par strādnieku ciematu un tika uzbūvēta liela būvmateriālu rūpnīca. Pilsētas celtniecībā lielu ieguldījumu ir devuši arī katordznieki, kuri sāka celt pirmās pilsētas dzīvojamās mājas un rūpnīcu.


Pēc pilsētas apskates dosimies iepazīt Vangažu apkārtni. Ārpus pilsētas pirmais ievērības cienīgais objekts būs Vangažu luterāņu baznīca, kas celta 18. gadsimta beigās, bet pēc izpostīšanas 1. pasaules kara laikā atjaunota tikai 1935. gadā. Baznīcas tuvumā sarīkosim pusdienu pauzi, kuras laikā varēsim vērot burvīgo lauku ainavu.


Pēc baznīcas apskates dosimies uz Mākslinieku dārzu, kuru 1964. gadā ierīkojusi operdziedātāja Anna Ludiņa, kura izveidē savu roku pielikuši daudzi Latvijas kultūras un mākslas darbinieki. Šeit atrodas arī operdziedātājai veltīts piemineklis.


Tālāk dosimies uz Inčukalna medību pili. Tā pašlaik ir nonākusi privātu mežsaimnieku īpašumā un tiek paredzēti lieli restaurācijas darbi. Pils ir būvēta pirms 100 gadiem un pēc īpašnieku vairākkārtējas nomaiņas te bijusi gan kara lazarete, gan sanatorija. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas te tika izvietots bāreņu nams.


Netālu no pils atrodas Nukšu Velnala, no kuras iztek vairāki avotiņi. Tā atrodas Gaujas krastā smilšakmens atsegumā un ir vairākus metrus dziļa. Pēc alas izpētes dosimies uz Inčukalna Velnalu, kas ir 16 metrus gara un kuras avota avota ūdenim esot dziednieciskas spējas.


Noslēgumā dosimies uz Sēnīti, kur iepazīsim kādreiz slavenā restorāna vēsturi un varēsim finišēt pie autobusa pieturas. Finišs plānots ap 17:00 Sēnītes autobusa pieturā.


Pārgājiena dalībniekiem līdz jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un ēdienu piknika pauzei.


Dalības maksa:


4 eiro (2,80 Ls) individuālajiem dalībniekiem;


3 eiro (2,10 Ls), ja piesakās vismaz divatā;


1,50 eiro (1,05 Ls) skolēniem;


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327 norādot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru.


 


19.03.14

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra