VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Sedas tīrelis" 6. aprīlī

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties vēsturiski izzinošā pārgājienā pa Sedas pilsētu un Sedas tīreli 6. aprīlī.


Starts paredzēts Sedas dzelzceļa stacijā plkst. 10:00.


Nokļūšana uz šejieni iespējama ar vilcienu (kursē cauri Siguldai, Cēsīm, Valmierai), kas no Rīgas stacijas atiet 6:20 (Rīgā pietur arī Zemitānu, Čiekurkalna un Juglas stacijās) un Sedā pienāk 9:26. Tāpat uz Sedu no Valmieras var nokļūt arī ar autobusu, kas Sedas pilsētas centrā iebrauks 10:15 (no Valmieras atiet 9:35). Uz šo autobusu iespējamas paspēt arī tiem, kas uz Valmieru brauks ar autobusu Saulkrasti – Limbaži – Valmiera un  Cēsis – Valmiera. Ap šo laiku mēs noteikti būsim jau atnākuši līdz Sedas centram un te varēs pievienoties tie, kuri ieradīsies ar šo autobusu. Automašīnu īpašniekiem būs iespēja savus auto novietot Sedas pilsētas centrā. Tiem, kuri brauks ar automašīnām jārēķinās ar braukšanas laiku, jo no Rīgas līdz Sedai ir apmēram 130 kilometri. Seda atrodas pie A 3 šosejas starp Valmieru un Valku.


Sedas pilsēta ir vēsturiska un Latvijā diezgan unikāla pilsēta. Pilsēta būvētā pagājušā gadsimta 50. gados kā kūdras ieguves rūpnīcas strādnieku ciemats. Šeit saglabājusies tam laikam raksturīga arhitektūra ar dzeltenām tipveida mājām un ļoti pārdomātu ielu plānojumu. Nesen pilsētā ir atjaunots vēsturiskais kultūras nams un pamazām pilsēta iegūst arī modernākus vaibstus. Dažādu Eiropas Savienības projektu realizācijas dēļ pilsētā tiek sakārtota ūdenssaimniecība, atjaunotas ietves un vairākas mājas var lepoties ar jauniem jumtiem, sakoptām fasādēm  un citiem uzlabojumiem. Tomēr pilsētā ik uz stūra ir jūtama padomju laiku elpa, ko pastiprina arī izteikti daudznacionālais iedzīvotāju sastāvs. Pilsētā dominē krievu valoda un šeit vairākums ir ieceļotāji no plašās Padomju Savienības.


Pilsētas nomalē atrodas šaursliežu dzelzceļš, pa kuru dosimies iepazīt Sedas tīreli. Purvs ir viens no lielākajiem Latvijas kūdras purviem, kurā vēl joprojām notiek intensīva kūdras ieguve. Pa dzelzceļu un purvā ierīkoto dabas taku dosimies iepazīt gan tīreli, gan jau izstrādātos kūdras laukus, gan vietas, kur aktīvi notiek kūdras ieguve. Tā kā purvs ir ļoti bagāts ar putniem un dažādiem meža zvēriem, par dabas trūkumu nevarēsim sūdzēties.


Purvā izveidots arī skatu tornis, no kura varēsim vērot purvu.


Pārgājiena laikā plānots noiet vismaz 15 kilometrus, tādēļ vēlams sameklēt ērtus apavus. Pārsvarā pārvietosimies pa sausām takām, bet rezerves apavi arī var noderēt. Tāpat noteikti nepieciešams paņemt līdzi pusdienas piknika pauzei.


Šis pasākums būs ideāls putnu vērotājiem, dabas baudītājiem, fotografēšanas entuziastiem, draugu grupiņām un ģimenēm ar bērniem.


Dalības maksa:


4 eiro (2,80 Ls) individuālajiem dalībniekiem,


3 eiro (2,10 Ls), ja ierodas vismaz divatā,


1,50 eiro ( 1,05 Ls) skolēniem,


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327, norādot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru.


 


24.03.14

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra