VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Pāle - Staicele" 12. un 13. jūlijā

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv izsludina šī gada pirmo divu dienu pārgājienu “Pāle – Staicele”.


Tā kā Pāle vasaras sezonā ar sabiedrisko transportu nav pārāk viegli sasniedzama, pulcēties vēlams Limbažu autoostā, lai ar sabiedrisko autobusu plkst. 11:45 izbrauktu uz Pāli. Arī automašīnu īpašniekiem tas būtu vislabākais variants, pēc tam no Staiceles varēs atgriezties ar autobusu.


Pālē starts paredzēts plkst. 12:30.


Pārgājienu sāksim ar īsu stāstījumu par Pāli un tās vēsturi un tad dosimies uz Pāles novadpētniecības muzeju, kurā uzzināsim interesantus faktus gan par Pāli, gan apkārtnes lībiešu dzimtām un redzēsim arī vairākus dzimtas kokus.


Pēc muzeja apmeklējuma dosimies uz Pāles baznīcu, kuras altārglezna ir valsts nozīmes mākslas piemineklis. Pie baznīcas esošajos kapos apglabāti arī vairāki Lāčplēša ordeņa kavalieri un citi ievērojami novadnieki.


Tālāk dosimies uz Pāles skolu, kas celta “Ulmaņlaikos” un kuras atklāšanā piedalījies prezidents Kārlis Ulmanis. Skola ir ne tikai skaita no ārpuses, bet tai ir arī interesanta vēsture. Skolas tuvumā atrodas vairākas piemiņas vietas.


Pēc skolas apkārtnes iepazīšanas dosimies uz Pāles muižas kompleksu.  No senās muižas maz kas ir palicis pāri, bet ir vairākas ēkas, kuras padomju laikos pārveidotas un pielāgotas tā brīža vajadzībām. Te arī uzzināsiet, kādēļ ciemam ir šāds nosaukums, kaut arī pati muiža sākumā saukta citādāk.


Pēc ciemata iepazīšanas dosimies apskatīt apkārtnes dabas vērtības. Ciemata tuvumā atrodas Pērļupe, kas kādreiz bijusi bagāta ar upes pērlenēm, bet tagad var lepoties ar vairāku dīķu kaskādi un regulāri pulcē makšķerniekus no dažādām Latvijas vietām.


Pirmās dienas pēdējais objekts būs Niedrāju – Pilkas purva dabas taka ar skatu torni. Pāles apkārtne ir bagāta gan ar ūdeņiem, gan purviem un šeit var vērot gan purvā esošos putnus, gan baudīt dabu, klusumu un mieru.


Cauri purvam ved dzelzceļa stiga. Līdz 70. gadiem Pālē bija šaursliežu dzelzceļš, pa kuru ziedu laikos varēja aizbraukt gan uz Ainažiem, gan Valmieru un Smilteni, gan uz Staiceli. Arī šī dzelzceļa vēsturi uzzināsim šī pārgājiena laikā.


Pirmo dienu noslēgsim pie Pāles ūdenskrātuves, kur celsim telšu nometni, kurināsim ugunskuru un varēsim arī nopeldēties peldvietā. Makšķernieki varēs izbaudīt vietējās makšķerēšanas iespējas, ko piedāvā Pāles mednieku un makšķernieku biedrība un varbūt izvilkt kādu lielāku lomu.


Nākošajā dienā iepazīsim Pāles stacijas apkārtni un dosimies pārgājienā uz Staiceli pa bijušo dzelzceļa stigu.


Staicelē iepazīsim Karogu alas, apskatīsim papīrfabrikas apkārtni, vēsturisko koka apbūvi un uzzināsim interesantus faktus par to, kā pilsēta kļuva par Stārķu galvaspilsētu.


Finišēsim Staicelē ap 16:00, lai paspētu uz Limbažu autobusu. No Staiceles varēs nokļūt arī uz Ainažiem un Valmieru. Uz Rīgu tālāk var tikt gan no Limbažiem, gan no Ainažiem.


Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, teltis, guļammaisus uc nepieciešamo inventāru. Tā kā Pālē ir trīs veikali, visus nepieciešamos ēdienus un dzērienus varēs sarūpēt uz vietas.


Dalības maksa:


6 eiro individuālajiem dalībniekiem,


5 eiro, ja ierodas vismaz divatā;


3 eiro skolēniem,


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Dalības maksā iekļauta arī ekskursija Pāles muzejā. Arī par malku un dzeramo ūdeni parūpēsimies. Makšķerniekiem licences jāpērk pašiem, tās uz vietas palīdzēsim sarūpēt.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327.


 


 


 


01.07.14

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra