VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Cēsis un Ērgļu klintis" 20. jūlijā

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Cēsu pilsētu un tās apkārtni, lai iepazītu senās pilsētas vēsturi un tās tuvumā esošos dabas un vēstures objektus.


Tikšanās paredzēta Cēsu dzelzceļa stacijā (tā arī Cēsu autoosta) svētdien, 20. jūlijā plkst. 11:10, kad būs pienācis autobuss no Rīgas un Valmieras.


Pārgājienu sāksim ar stāstījumu par Cēsu dzelzceļa staciju un dzelzceļa līnijas vēsturi. Pēc tam dosimies uz Cēsu vecpilsētu.


Cēsu vēsturiskajā centrā iepazīsim Cēsu pils apkaimi, Brīvības laukumu, dzirdēsim stāstus par Cēsu kaujām un citām nozīmīgām Cēsu pilsētas un tās apkārtnes vēstures epizodēm. Šeit apskatīsim arī Cēsu Brīvības pieminekli, kas veltīts gan latviešu, gan igauņu karavīriem, Cēsu skolnieku rotas pieminekli un citus nozīmīgus objektus. Pēc tam dosimies uz Cīrulīšu dabas takām.


Cīrulīšu dabas takas ir ļoti interesanta vieta. Te redzama Gaujas vecupe, Cīrulīšu bobsleja trases paliekas, Līgavas ala, iežu atsegumi un citi interesanti dabas un vēstures objekti. Dabas takā ir izvietoti arī informācijas stendi, kur aprakstīti dažādi dabā notiekošie procesi un tas, ko var redzēt šajā apkaimē. Cīrulīšu dabas takas tuvumā atrodas vairāki slēpošanas kalni, virvju trase un kempingi, tādēļ teritorija ir nozīmīgs tūrisma objekts visos gadalaikos.


Tālāk dosimies uz Cēsu tiltu, kas ir jau trešais pēc kārtas šajā vietā. 1903. gadā te celts pirmais dzelzs tilts, kas pēc tam saspridzināts, aizstāts ar koka tiltu, līdz 60. gados uzbūvēts esošais dzelzsbetona tilts.


Šajā vietā sarīkosim pusdienu pauzi pie Gaujas esošajā palienē, tādēļ līdzi jāņem arī savas pusdienas.


Pēdējais nozīmīgais objekts būs Ērgļu jeb Ērģeļu klintis Gaujas krastā. Tās atrodas uz Ziemeļiem no Cēsīm un ir ļoti gleznaina vieta, viens no vislielākajiem iežu atsegumiem Gaujas krastos.


Atceļā uz Cēsīm dosimies cauri pilsētas daļām, kas nes Floridas un Luiziānas nosaukumu un mēģināsim uzzināt, kādēļ šādi nosaukumi redzami Cēsu pilsētas kartē.


Finišs paredzēts līdz 18:00, lai paspētu uz Rīgas un Valmieras autobusiem.


Dalības maksa:


4 eiro individuālajiem dalībniekiem;


3 eiro, ja piesakās vismaz divatā;


1,50 eiro skolēniem,


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikties pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327.


15.07.14

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra