VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Pārgājiens "Salacgrīva" 27. jūlijā

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Salacgrīvu un Kuivižiem 27. jūlijā.


Starts paredzēts plkst. 11:00 Salacgrīvas autoostā (Statoil DUS) pēc Rīgas-Ainažu autobusa pienākšanas.


Pārgājienu sāksim ar pārgājienu uz Salacgrīvas ostu. Te uzzināsim interesantus faktus par Salacgrīvas vēsturi, ostas darbību un to kā šī vieta attīstījusies gadsimta laikā. Pastaigāsimies arī pa jauno Salacas promenādi, aplūkosim jahtu piestātni un bāku.


Pēc Salacgrīvas ostas un tās apkārtnes iepazīšanas dosimies uz Kuivižu pusi, pa ceļam apskatot Zvejnieku parku un estrādi, padomju laikos celtu pieminekli jūrniekiem un pludmali.


Uz Kuivižiem dosimies pa vienu no pirmajiem Latvijas veloceliņiem un uzzināsim interesantus faktus par Kuivižiem un šīs vietas vēsturi. Pašos Kuivižos apskatīsim Kuivižu ostu, kas izvietota Krišupītes grīvā, pastaigāsim pa moliem un pavērosim, kā darbojas zvejnieki un jahtotāji. Te uzzināsim arī par vietējo uzņēmēju aktivitātēm un daudzajiem Eiropas fondu projektiem, kas realizēti, lai šī vieta kļūtu pievilcīga un attīstītos.


Kuivižu ostas tuvumā jūras krastā sarīkosim pusdienu pauzi, tādēļ ir vērts ņemt līdzi arī kaut ko pusdienām.


Pēc Kuivižu izpētes dosimies uz bijušo padomju armijas bāzi, kurā tagad izvietojusies Latvijas Robežsardze. Te tiksimies ar robežsargiem, apmeklēsim vietējo robežsardzes nodaļu, uzzināsim interesantus faktus par viņu darbu un ikdienu šajā apkaimē gan tolaik, kad tuvumā vēl bija aktīva robežkontrole (vēl nesen Ainažos darbojās robežkontroles punkts un Iklas robežpārejas punkts), gan tagad, kad pārsvarā tiek veikta imigrācijas kontrole un Salacgrīvas ostā ienākošo kuģu pārbaude. Te iepazīsim arī to, kas palicis pāri no bijušās PSRS armijas bāzes, aplūkosim pazemes bunkurus un uzzināsim, kā šeit dzīvoja karavīri pirms vairāk kā 20 gadiem un kādas funkcijas pildīja tik tālu no citām lielajām militārajām bāzēm.


Pēc viesošanās robežsardzē dosimies uz Salacas krastiem, kur uzzināsim par Eiropā gandrīz nekur citur nesastopamo nēģu zvejniecību ar tačiem, apskatīsim Salacas pilskalnu un finišēsim Salacgrīvas autoostā.


Finišs plānots ap 16:30, lai paspētu uz autobusiem Rīgas, Limbažu, Cēsu un Valmieras virzienos.


Pasākums piemērots ģimenēm ar bērniem un draugu grupām, jo maršrutā būs daudzi saistoši objekti, būs vairākas apstāšanās pauzes un iespēja nesteidzīgi baudīt apkārtnes dabu.


Dalības maksa:


4 eiro individuālajiem dalībniekiem;


3 eiro, ja ierodas vismaz divatā;


1,50 eiro skolniekiem;


Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.


Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327.


18.07.14

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra