VESELĪGI PAVADĪTS LAIKS

Pārgājieni, ekspedīcijas, laivu un velo braucieni

Daži padomi no pieredzes

Vienmēr der zināt ka ejot pārgājienā uz vairākām dienām būtu nepieciešams parūpēties par ekipējumu. Respektīvi drēbju ziņā svarīgi ņemt līdz sausu apakšveļu. Galvenokārt sausus kreklus, zeķes – var arī papildus džemperi vai bikses. Der zināt ka pirms naktguļas ir labi ja tiek pārvilkts šis krekls un zeķes it sevišķi ziemā jo ejot cilvēks daudz svīst un ar slapjām drēbēm jūs riskējat piecelties sasalis vai arī ar klepu un nelielu temperatūru.


********


Arī nemazāk svarīga lieta ir tas kur jūs gulēsiet. Ja izvēlaties kādu no telts veidiem tad celiet telti tādā vietā kur ir mazāk vēja, un lietus gadījumā jūs nepamostos peļķē. Ja nav telts un nākas gulēt zvaigžņotā mēnesnīcā iesaku to darīt zem kādas kuplas egles , un labi būtu ja eglei vienā sānā būtu uzkalniņš lai jūs tiktu nedaudz pasargāts no vēja. Kā jau labi zināms mitrumam patīk sūkties apģērbā tāpēc vajadzētu būt vai nu paklājiņam vai arī nelielai vai atkarībā no laikapstākļiem lielākai kārtai egļu zaru. Ja nākas gulēt mežā kad ziema klāt vai arī ir nepatīkami laika apstākļi noderētu pirms tumsas iestāšanās jau taisīt nometnes vietu, ja taisaties ilgāk palikt vienā vietā varat uztaisīt daudz labu lietu piemēram, koku sienu vainu no vienas puses vai arī no abām, lai kurinot ugunskuru siltums atstarotos pret sienu un jums būtu siltāk un omulīgāk protmas uz sienas varat žāvēt drēbes un ja ir slapji apavi ir jāzin arī kā tos pareizi žāvēt lai no rīta pamostoties nebūtu sajūta ka jūsu zābaki ir bulciņas : D


Ugunskurā var samest arī akmeņus, tie arī nedaudz paildzinās siltuma izdalīšanos no tā. Lai jūs ko spētu pagatavot sliktākajā gadījumā noderēs nazis, bet būtu labi ja būtu mačete un gana asa kas zin ja nu alnis izlec priekšā : D, tad jums varētu paveikties ar ēdienu.


***********


Ja ejat garāku gabalu neieteiktu ņemt līdz nevajadzīgas 40 bundžas tūristu brokastis jo tas jūs nobeigs jau pēc pāris metriem, vajadzētu parūpēties par to lai ēdiens nebūtu vienveidīgs, uzturā labi būtu ņemt līdzi tik daudz lai varētu izdzīvot nevis lai būtu pieēdies un aizmāršīgs , kaut gan pašam patīk labi paēst


par cik pārgājienā zaudēsiet daudz šķidruma rēķiniet aptuveni no 1-3 L ūdeni uz dienu , atkarīgs no laika apstākļiem. protams ja ņemat katliņu līdz ir iespēja kaut kur izvārīt kādu avota ūdeni vai upes un nevajadzēs staipīt liekus kilogramus.


no pieredzes ieteiktu lieki nepārspīlēt ar visu to ko grasāties ņemt līdz.


Raksta autors lietotājs zvaigzne 100 no mājaslapas iepriekšējās versijas.


12.01.14

Komentāri

Pievienot komentāru

Vēl nav neviena komentāra